ضد آفتاب‌ها

موادی هستند که استفاده از آن‌ها بر روی سطح پوست، پوست را در برابر اثرات مضر نور آفتاب محافظت می‌کنند. کرم‌های ضدآفتاب می‌توانند به صورت لوسیون، اسپری، ژل یا سایر داروهای موضعی وجود داشته باشند. این مواد با فرمولاسیون‌های مختلفی تهیه و عرضه می‌شوند و اگر به درستی مصرف شوند می‌توانند تا حدود زیادی مانع جذب اشعه فرابنفش آفتاب و اثرات منفی آن بر روی پوست گردند.

محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش مضر

لایه اوزن ما را در معرض خطر بیشتری در مقابل اشعه های مضر خورشید قرار می دهد. در حالی که برای دوز روزانه ویتامین D خود به آفتاب نیاز دارید، اما به این معنی نیست که باید سلامتی خود را در معرض خطر قرار دهید! استفاده از ضد آفتاب در واقع مانع نفوذ این اشعه های مضر در پوست و ایجاد اختلالات پوستی می شود.

جلوگیری از پیری زودرس

مطالعات نشان می دهد که افراد زیر 55 سال که از ضد آفتاب استفاده می کنند 24٪ کمتر از افرادی که از ضد آفتاب استفاده نمی کنند و یا گاهی اوقات استفاده می کنند، احتمال بروز این علائم پیری را دارند.

مزایای استفاده از ضدآفتاب‌ها

اندازه گیری نسبی مدت زمان محافظت ضد آفتاب در برابر آفتاب سوختگی است. معمولاً این عدد به عنوان زمانی که برای سوختن پوست فرد در هنگام استفاده از ضد آفتاب، در مقایسه با زمانی که پوست ضدآفتاب ندارد، توضیح داده می شود.
متخصصان پوست توصیه می کنند از SPF حداقل 30 استفاده شود که به آن عدد جادویی می‌گویند. SPF 15 حدود 93 درصد از اشعه UVB را مسدود می‌کند، در حالی که SPF 30 حدود 97 درصد از اشعه UVB را مسدود می‌کند. SPF50 98 درصد اشعه UVB و SPF 100 99 درصد اشعه UVB را مسدود می‌کنند.

SPF

چه زمان‌هایی باید از ضدآفتاب‌ها استفاده کرد؟

ضد آفتاب ها به عنوان محافظ در برابر اشعه های مضر UV محافظت ایجاد می‌کنند. بنابراین توصیه می شود هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید. ممکن است اکنون متوجه مزایای آن نشوید اما مزیت استفاده از ضد آفتاب در طولانی مدت احساس می شود. اگر مدت طولانی در معرض آفتاب هستید یا مشغول کار هستید و یا از آفتاب گرفتن در ساحل لذت می برید، بهتر است بعد از هر دو ساعت کرم ضد آفتاب را تجدید نمایید تا از پوست در برابر آفتاب سوختگی محافظت کنید.

آیا همه افراد باید از ضدآفتاب استفاده کنند؟

ما کرم ضد آفتاب را برای پیشگیری از سرطان پوست، از جمله پیشگیری از ملانوم توصیه می کنیم. با توجه به اینکه بیماران با پوست تیره بسیار کم خطر ابتلا به سرطان پوست را دارند، استفاده از ضد آفتاب برای پیشگیری از سرطان پوست ضروری نیست. با این حال، توصیه اکثر پزشکان این است که تمامی افراد از حداقل میزان SPF 30 در طول روز استفاده کنند.

چه کسی؟

همه افراد می توانند از ضد آفتاب‌ با spf15 استفاده کنند و همچنین افراد متاثر از نور خورشید می توانند از spf30 به بالا استفاده کنند.

چه کسی؟

چه زمانی؟

هر روز 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن زیر نور خورشید بر روی بدن مالیده شود و همچنین هر دو ساعت این کار تجدید شود.

چه زمانی؟

کجا؟

این کرم بر روی تمامی قسمت های پوست قابل استفاده است و در هر بار استفاده یک اونس از کرم کافی می باشد.

کجا؟

چرا؟

استفاده مرتب از این کرم باعث کاهش ریسک آسیب های پوستی ناشی از پرتوهای مضر خورشید می شود.

چرا؟

نکات استفاده از ضدآفتاب‌ها

کرم ضدآفتاب را قبل از استفاده تکان دهید. ممکن است دستورالعمل ها به شما نگویند که این کار را انجام دهید، اما ایده خوبی است زیرا به توزیع مواد فعال در سراسر ضد آفتاب کمک می کند.

به اندازه کافی 15 تا 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. برای لوسیون ها، یک قانون خوب استفاده از لیوان شات پر (حدود یک اونس) برای پوشاندن کل بدن با لباس شنا است. یا آن را به عنوان یک قاشق چای خوری برای هر قسمت یا قسمت بدن در نظر بگیرید: 1 قاشق چایخوری برای صورت ، سر و گردن. 1 برای هر بازو ؛ 1 برای هر پا 1 برای سینه و شکم شما ؛ و 1 برای پشت و پشت گردن. برای اسپری ها ، به همان اندازه که مالش داده می شود ، استفاده کنید ، سپس تکرار کنید. صرف نظر از اینکه از چه نوعی استفاده می کنید ، هر 2 ساعت بلافاصله بعد از شنا یا تعریق دوباره تجدید نمایید.

از اسپری ضد آفتاب ها با دقت استفاده کنید. FDA گفته است در حال بررسی خطرات استنشاق ضد آفتاب های اسپری است. تا زمانی که ما اطلاعات بیشتری کسب نکنیم ، متخصصان ما می گویند از استفاده از اسپری روی کودکان خودداری کنید و آنها را مستقیماً روی صورت خود اسپری نکنید. در عوض ، ضد آفتاب را روی دست خود اسپری کنید ، سپس آن را به صورت خود بمالید. اگر از اسپری روی کودک استفاده می کنید ، ضد آفتاب را در دستان خود اسپری کرده و روی پوست کودک بمالید. اسپری ها قابل اشتعال هستند ، بنابراین قبل از رفتن به شعله های آزاد بگذارید خشک شوند.

ضد آفتاب‌های دکتر ژیلا

با توجه به نکات ذکر شده، متخصصین ما در برند دکتر ژیلا تمامی تلاش خود را در راستای تولید ضد آفتاب هایی فاقد مواد مضر و حاوی بهترین مواد موجود برای کاهش اثرات مضر نور خورشید به کار می‌برند. ضد آفتاب های دکتر ژیلا شامل محصولات زیر می باشند.

مقالات مرتبط